چطور سخنرانی کنیم و سخنرانی بسیار خوبی داشته باشیم

چطور سخنرانی کنیم و سخنرانی بسیار خوبی داشته باشیم

چطور سخنرانی کنیم و سخنرانی بسیار خوبی داشته باشیم ؟

در این مقاله در خصوص اجرای یک سخنرانی بسیار خوب و تاثیر گذار صحبت خواهیم کرد.

 

می خواهم سخنرانی خیلی خوبی را تجربه کنم. چطور؟

خیلی از انسان های روی کره زمین به صورت کلی صحبت می کنند و معمولا لازم است در هر جایی حداقل چند کلمه برای انجام کارهایمان باید صحبت کنیم. پس لازم است در روزمره زندگی مان صحبت هایی رو داشته باشیم. پس تاثیر گذاری این موضوع یعنی صحبت کردن را باید درک کنیم. به عنوان انسان در عصر حاضر که اصل ارتباطات و فناوری می باشد نیاز به سخن و حرف زدن خیلی خیلی مهم است .

 

 

سخنرانی

 

www.rahmanii.com

به این نکته خیلی خوب توجه کنید؟

بسیاری از انسان ها وقتی صحبت از حرف زدن در مقابل جمع زده می شود می گویند ما که بلدیم صحبت کنیم و مشکلی نداریم و در مقابل این آموزش ها بسیار جبهه می گیرند. بله شما ممکن است بلد باشید حرف بزنید ولی به نظرتون

 

حرف تاثیر گذار می زنید یا فقط حرف می زنید

 

زمانی که من شروع کردم به آموزش دیدن در حوزه سخنرانی و فن بیان، به این موضوع پی بردم صحبت در مقابل جمع یک مهارت است. بله دوستان مهارت سخنرانی وفن بیان بسیار مهارت کلیدی است .شاید به جرئت می توانم بگویم جزو مهارت های اصلی که هر انسانی باید از آن بهره بگیرد و قطعا نتایج خوبی خواهد گرفت.

 

حال که در مورد اهمیت مهارت سخنرانی و فن بیان پی بردیم خوب چطور یاد بگیریم که :

خوب صحبت کنیم

مهارت سخنرانی و فن بیان مثل بقیه مهارت ها و شاید هم بیشتر نیازمند تمرین کردن زیاد است. بله دوستان برای اینکه بتوانید خوب صحبت کنید و تاثیرگذار باشید باید حسابی تمرین کنید . زمانی که من شروع کردم به تمرین، تمرین هایی که عنوان می شد باخودم فکر می کردم این تمرین ها چه فایده ای برای من دارد. اصلا حس خوبی به این تمرین ها نداشتم . تصمیم گرفتم تجربه کنم. بله باورتان نمی شود بعد از حدود ۲ هفته با روزی ۱ ساعت تمرین فهمیدم چقدر تاثیر گدار است و چقدر نسبت به قبل پیشرفت کردم. خیلی خوشحال بودم . اعتماد به نفس بالایی داشتم و بسیار از این موضوع خوشحال بودم .سعی می کردم هر زمان فرصتی پیش آید تمرین کنم و مهارتم رو ارتقا دهم.

 

www.rahmanii.com

 

در خصوص افزایش مهارت های اعتماد به نفس کلیک کنید

 

خوب حالا که متوجه شدیم که سخنرانی کردن چقدر جذاب است و باعث پیشرفت مان می شود. باید چکار کنیم. ابتدای کار نیازمند این هستیم که چند تا تمرین خیلی خوب برای شروع موفق آمیز داشته باشیم که بسیار تمرین های خوبی هستند.تمرینی که قرار است در این مقاله عنوان شود بسیار جدی بگیرید و آنها را انجام دهید تا نتایج فوق العاده بگیرید. در ادامه مقاله های بعد تمرین های دیگری را با هم مرور خواهیم کرد و سعی می کنیم برنامه ای هم جهت اجرای هر چه بهتر این تمرین ها برایتان آماده کنیم تا نتایج فوق العاده ای بگیرید.

 

 

تمرین اول : ضبط صدا

 

سخنرانی

 

ضبط صدا یکی از بهترین تمرین های مهارت سخنرانی و فن بیان می باشد. شما با استفاده از این تمرین :

 • اول به صدای خود آشنا می شوید. خیلی ها فکر می کنند صدایی که خود می شنوند با صدایی که دیگران ازآنها می شنوند یکی است . ولی اینطور نیست. به دلیل اینکه صدایی که ما از خودمان می شنویم از میان استخوان های سرمان رد می شود و صدایی بم تر تولید می شود ولی صدایی که دیگران از ما می شنوند به مراتب صدای نازک تر است. این ممکن است برای ما در ابتدا ناخوشایند باشد. شما با ضبط صدای خود و شنیدن آن با صدای خود در واقع آشتی کنید و صدای خود را دوست بدارید.

 

 • دوم اینکه وقتی شما بعد از تمرین ضبط صدا، صدای خود را می شنوید با مشکلات صدای خود بیشتر آشنا می شوید و سعی می کنید با هر بار تمرین نقاط ضعف را تبدیل به نقاط قوت کنید و صدای بهتری از خود تولید می کنید.

 

 • وقتی زیاد تمرین کنید ناخواسته در شما اعتماد به نفس ایجاد می شود و خیلی خیلی نسبت به دفعات قبل راحتر اینکار را انجام می دهید و موضوع و مطلب خود را به راحتی می توانید مطرح کنید و در موردش صحبت کنید

 

در ادامه مقاله های آموزش سخنرانی با ما همراه باشید.

www.rahmanii.com

 

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۳ دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

 1. رامین رحمانی
  6:43 2020/03/31

  جهت تست

 2. میثم
  7:00 2020/03/31

  ایولا خوشم اومد👍👍